Rozłam w zespole Closterkeller

/ 8 stycznia, 2014

Źle dzieje się w zespole Closterkeller. Na ten moment w skład słynnej polskiej formacji wchodzą: Anja Orthodox, Robert "Qba" KubajekMichał "Rollo" Rollinger. Kilka dni temu informowaliśmy, że z zespołem pożegnał się dotychczasowy gitarzysta, Mariusz Kumala.

Tymczasem – jak wynika z opublikowanego kilkanaście godzin temu oświadczenia – w zespole nie ma również basisty, Krzysztofa Najmana:

Z powodu odmiennych wizji dotyczących dalszego rozwoju i charakteru Closterkeller, podjąłem decyzję o zakończeniu współpracy z Anją i jej zespołem. Dziękuję wszystkim fanom, fanklubom i życzliwym zespołowi ludziom za wsparcie i otwarte serca na muzykę którą tworzyłem wraz z zespołem przez te lata. Warto było wrócić na tych kilka lat by zostawić po sobie pamiątkę w postaci dwóch pięknych płyt. Zespołowi zaś życzę sukcesów w nowej odsłonie.

Pod tym wpisem wypowiadała się również liderka formacji, która podziękowała za współpracę Krzyśkowi:

Ja także dziękuję Krzysiowi za piękne dźwięki i klimaty, jakie zawsze wnosił do Closterkeller. Żałuję bardzo, że się nie dogadaliśmy, no ale tak czasem bywa, nie każda droga jest usłana różami. Najważniejsze to umieć rozstać się w zgodzie i pamiętać to, co było najlepsze.

Wokalistka, choć osamotniona, nie rezygnuje. Przyznała w jednym z późniejszych komentarzy, że ma pomysł na dalszy rozwój i funkcjonowanie Closterkeller. Są pewne alternatywy, o których wspomina Anja Orthodox:

Ale mimo, że się wszystko sypało to spodziewałam się tego jak mówiłam. Pozwoliło mi to wypracować sobie ewentualne alternatywne koncepcje i wizje zespołu. I dzięki temu teraz nie leżę i kwiczę tylko spokojnie wiem co robić.

Dyskografię Closterkeller zamyka wydany trzy lata temu album "Bordeaux".

Anja Orthodox, która prywatnie jest żoną wspomnianego wcześniej Mariusza Kumali, wypowiedziała się również – jak zaznaczyła – jednorazowo w sprawie ich małżeństwa: 

A co do naszej z Mariuszem przyszłości jako pary. Nie ma takowej. Nie ma już od pewnego czasu. I nie będzie. Tyle na ten temat mam do powiedzenia.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także