Rozłam w zespole Lacuna Coil

/ 17 lutego, 2014

Rzadko zdarza się tak, że z jednego zespołu odchodzi jednocześnie dwóch muzyków. Taka sytuacja spotkała jednak grupę Lacuna Coil, z której odeszli gitarzysta Cris "Pizza" Migliore i perkusista Cristiano "Criz" Mozzati.

Na oficjalnej stronie zespołu mogliśmy przeczytać między innymi:

W życiu Pizzy i CriZa zaszły ostatnio spore zmiany, które znacząco na nich wpłynęły – zdajemy sobie sprawę, jak ciężko jest utrzymać równowagę pomiędzy normalnym życiem a pracą profesjonalnego, regularnie koncertującego muzyka. Nie pozostaje nim nic innego, jak uszanować ich decyzje.

O odejściu muzyków wypowiedziała się również wokalistka, Cristina Scabbia:

Mimo wszystko nie będzie to dla nas ogromna zmiana, ponieważ pozostał z nami twórca piosenek, a wszyscy jesteśmy zdeterminowani, żeby iść do przodu. Jestem więc smutna, że odchodzą, ale na pewno będziemy się spotykać poza zespołem. Oni są szczęśliwi, my jesteśmy szczęśliwi, wszyscy są szczęśliwi.

Wiadomo już, że na czas zbliżającej się trasy koncertowej na miejsce muzyków zostali włączeni Marco "Maus" Biazzi oraz Ryan Blake Folden. Natomiast nowy album Lacuna Coil nagrany jeszcze w starym składzie – ujrzy światło dzienne pod koniec marca. Płyta "Broken Crown Halo" zostanie opublikowana nakładem wytwórni Century Media.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także