Rush ujawnił klip z utworem "Tom Sawyer" z pożegnalnej trasy

/ 7 listopada, 2015

Rush już wcześniej udostępnił zapowiedź DVD „R40 Live”. Pojawił się także plik dźwiękowy z kompozycją „Roll the Bones” z płyty z 1991 roku o tym samym tytule. Teraz Kanadyjczycy udostępnili wideo z jednym ze swoich największych przebojów – kompozycją „Tom Sawyer”.

Niedawno ten kawałek wykonał fan Foo Fighters na koncercie grupy Dave’a Grohla. Myślicie, że mógłby zastąpić Geddy’ego Lee?

Wracając jednak do Rush – to nie wszystko, co już wiemy o koncertowym wydawnictwie. Poniżej znajdziecie nagrania z „The Spirit of the Radio” oraz „Closer to the Heart”.

A na koniec dorzucimy jeszcze filmik ze wspomnianym „Roll the Bones”:

R40 Live” ukaże się 20 listopada 2015 roku. Ta trasa Rush na 40-lecie zespołu była ostatnią na tak wielką skalę. Grupa nie kończy kariery, ale artretyzm gitarzysty Alexa Lifesona skłania muzyków do zejścia ze sceny.

Na płytach „R40” (CD, DVD i Blu-Ray) usłyszymy i zobaczymy wielu gości. W Toronto na scenie Geddy’ego Lee, Alexa Lifesona i Neila Pearta wsparli m.in. Les Claypool (Primus), Tom Morello (Rage Against The Machine, Audioslave), Chad Smith (Red Hot Chili Peppers) oraz aktor Jason Segel („Jak poznałem waszą matkę?”).

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także