Rush z trailerem DVD z ostatniej trasy "R40"

/ 10 października, 2015

Pierwszym fragmentem albumu koncertowego wydanego z okazji 40-lecia Rush był zapis dźwiękowy utworu „Roll the Bones” z płyty z 1991 roku o tym samym tytule. Teraz trio Geddy Lee, Alex Lifeson i Neil Peart dorzucają do niego trochę obrazów. Zobaczcie, jak było na dwóch koncertach w ich rodzinnym Toronto w czerwcu tego roku.

Te dwa koncerty były wyjątkowe nie z jednego powodu, ale warto odnotować, że to właśnie podczas nich Rush zagrał utwór „Losing It” po raz pierwszy w historii na żywo.

R40 Live” ukaże się 20 listopada 2015 roku. Ta trasa Rush na 40-lecie zespołu była ostatnią na tak wielką skalę. Grupa nie kończy kariery, ale artretyzm gitarzysty Alexa Lifesona skłania muzyków do zejścia ze sceny.

Na płytach „R40” (CD, DVD i Blu-Ray) usłyszymy i zobaczymy wielu gości. W Toronto na scenie Geddy’ego Lee, Alexa Lifesona i Neila Pearta wsparli m.in. Les Claypool (Primus), Tom Morello (Rage Against The Machine, Audioslave), Chad Smith (Red Hot Chili Peppers) oraz aktor Jason Segel („Jak poznałem waszą matkę?”).

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także