Rusza sprzedaż biletów na Iron Maiden

/ 30 listopada, 2012

Ekskluzywna przedsprzedaż dla członków fan clubu Iron Maiden rozpoczęła się 29 listopada o 10.00 i trwa do 30 listopada do 16.00. Członkowie fun clubu są także uprawnieni do wzięcia udziału w losowaniu o miejsca tuż przy scenie.

Maiden England Tour zaznacza trzeci rozdział History Of Iron Maiden. Pierwszy rozpoczął się w 2004 roku od The Early Days DVD, którego następstwem była trasa Early Days Tour w 2005. Kolejny, drugi związany jest z wydanym w 2008 roku DVD Live After Death i przełomowym przedsięwzięciem zespołu: Somewhere Back In Time World Tour 2008/9, które obejrzało ponad dwa miliony fanów, w ponad 40 krajach, na pięciu kontynentach. Zespół podczas trasy poruszał się prywatnym Boeingiem 757, o nazwie Ed Force One, pilotowanym przez wokalistę Bruce'a Dickinsona a trasa zarejestrowana została na DVD Flight 666.

Obecne Maiden England Tour jest odtworzeniem koncertów z trasy Seventh Tour Of A Seventh Tour z 1988 – zespół wykonuje wiele utworów z tej legendarnej trasy oraz z koncertu, który w 1989 roku ukazał się na VHS pod tytułem Maiden England. W przyszłym roku Maiden England ma w końcu pojawić się na płycie DVD, gdzie będzie między innymi wzbogacone nagraniami z bisów, które zostały pominięte na kasecie VHS.

Nie graliśmy w Łodzi i w Gdańsku od czasu "Somewhere In Time Tour" w 1986 roku zatem naprawdę nie możemy doczekać się ponownego spotkania z fanami w tych miastach – mówi Bruce Dickinson. Dzięki nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie zaktualizować i udoskonalić oryginalną produkcję z 1988 na potrzeby "Maiden England". Będziemy dodawać nowe, fantastyczne efekty świetlne, scenografię, różne wcielenia Eddiego, mnóstwo efektów pirotechnicznych i wiele innych, równie ekscytujących fanów rzeczy". Zaś Steve Harris dodaje: Wiemy, jak popularne są "The History Of Maiden Tours" wśród fanów z każdej epoki i dlatego będziemy przywozić ze sobą całą produkcję, którą mieliśmy na trasie koncertowej w Ameryce Północnej, wcześniej w tym roku. Dzięki setliście mieliśmy świetną zabawę – graliśmy utwory, których nie graliśmy od bardzo długiego czasu, takie jak: "Seventh Son", "The Prisoner", "Afraid To Shoot Strangers" czy najbardziej oczekiwane przez fanów "The Trooper", "Aces High", "The Clairvoyant", "The Number Of The Beast", "Wasted Years" oraz "Run To The Hills". Etap otwierający trasę był tak przyjemny dla całego zespołu, że nie możemy się doczekać zagrania tego show dla naszych fanów w całej Europie".

Powszechnie uważany za jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów rockowych wszechczasów, Iron Maiden sprzedał prawie 90 milionów albumów na całym świecie, zagrał ponad 2000 występów na żywo w 58 krajach na całym świecie i wydał 15 albumów studyjnych, w tym ostatni – The Final Frontier, ich największy w historii album, numer jeden na listach przebojów w ponad 28 krajach.

Północnoamerykańska lista utworów: Moonchild, Can I Play With Madness, The Prisoner, 2 Minutes To Midnight, Afraid To Shoot Strangers, The Trooper, The Number Of The Beast, Phantom Of The Opera, Run To The Hills, Wasted Years, Seventh Son Of A Seventh Son, The Clairvoyant, Fear Of The Dark, Iron Maiden, Aces High, The Evil That Men Do, Running Free.

 

Koncerty w Polsce:

3 lipca 2013, Atlas Arena, Łódź

ceny biletów:

187 pln trybuny

187 pln osoby niepełnosprawne

198 pln trybuny

198 pln płyta

242 pln golden circle

330 pln golden circle early entrance

 

4 lipca 2013, ERGO ARENA, Gdańsk/Sopot

ceny biletów:

165 pln trybuny

187 pln trybuny

187 pln osoby niepełnosprawne

198 pln trybuny

198 pln płyta

242 pln golden circle

330 pln golden circle early entrance

mk

KOMENTARZE

Przeczytaj także