Ruszyła sprzedaż biletów na Thanks Jimi Festival 2014

/ 17 lutego, 2014

W tym roku odbędzie się już 12. edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa w ramach Thanks Jimi Festival. Impreza co roku gromadzi na wrocławskim Rynku gitarzystów z całej Polski i Europy, którzy podejmują próbę bicia Rekordu Guinnessa we wspólnym graniu  utworu "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. W tym roku uczestnicy będą próbowali pobić swój rekord z 2012 roku – wówczas zagrało jednocześnie 7273 gitarzystów. Po wspólnym gitarowym graniu można wziąć udział w koncertach światowych legend rocka, które odbędą się na Wyspie Słodowej.

Niemal trzy miesiące przed rozpoczęciem Thanks Jimi Festival ruszyła sprzedaż biletów na koncert gwiazd. W tym roku na wrocławskiej imprezie wystąpi m.in. Eric Burdon & The Animals, znani na całym świecie z kultowej piosenki "Dom Wschodzącego Słońca", a także legenda hard rocka grupa Uriah Heep.

Do grona artystów, którzy wspomogą dwunastą edycję Gitarowego Rekordu Guinnessa dołączył także polski zespół Luxtorpeda. Grupę założył w 2010 roku wokalista i gitarzysta – Robert "Litza" Friedrich, znany z takich formacji jak Acid Drinkers, Arka Noego czy Kazik na Żywo. Zespół dał się poznać szerszej publiczności w 2011 roku na festiwalu w Jarocinie oraz podczas Przystanku Woodstock.

Informacje o cenach biletów TUTAJ.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także