Rzadkie nagrania Layne’a Staleya (ex-Alice In Chains) na aukcji

/ 28 grudnia, 2016

Licytowana taśma zawiera sześć utworów projektu 40 Years Of Hate, nagranych w 1988 roku w składzie z Lane’em Staleyem na wokalu, perkusistą Jamesem Bergstormem, Davidem Martinem obsługującym instrumenty perkusyjne i grającym na basie oraz obsługującym syntezatory Ronem Holtem. W nagraniach miał udział wziąć gitarzysta Alice In Chains, Jerry Cantrell, ale nie dograł swojej gitary i utwory pozostały w niedokończonej formie. To właśnie Holt wystawia taśmę na sprzedaż, zastrzegając że kupujący nabywa jedynie sam przedmiot, a nie prawa do jego publikacji, informując jednocześnie że rozważy oddzielną aukcję, której przedmiotem będą prawa do tych nagrań. 40 Years Of Hate wykonywał mieszankę industrialnego rocka i funk rocka. Taśma zawiera następujące utwory:
 
Party People
It's Coming After
Throw Me Down
Tell Me How To Love You
Dance It Up
I Don't Care
 
Niektóre z nich, w innych wersjach, wyciekły do internetu, „It’s Coming After”, został wydany przez zespół Second Coming na płycie „L.O.V.Evil” z 1994 roku z gościnnym udziałem Staleya.


 
W momencie rejestracji tej taśmy, Staley śpiewał już w Alice In Chains, który wkrótce, za sprawą albumów „Facelift” (1990) i „Dirt” (1992) miał się stać jednym z najważniejszych przedstawicieli nurtu grunge. Uzależnienie od narkotyków sprawiło, że w drugiej połowie lat 90. Layne usunął się z życia publicznego. Zmarł w 2002 roku. Trzy lata później zespół reaktywował się, a stanowisko wokalisty objął William DuVall. Od tamtej pory Alice In Chains wydał dwa udane albumy: „Black Gives Way to Blue” (2009) i „The Devil Put Dinosaurs Here” (2013).

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także