Sabaton ma nowego gitarzystę

/ 23 sierpnia, 2016

Już pod koniec lipca grupa Sabaton poinformowała, że rozstaje się ze swoim dotychczasowym gitarzystą, Thobbe Englundem. Muzyk, jak sam przyznał, chce „podążać za swoim sercem”. Jego koledzy z zespołu zrozumieli jego argumentację i zapewnili, że rozejdą się w przyjaznej atmosferze. A do scenicznego pożegnania doszło podczas niedawnego koncertu Szwedów podczas festiwalu Sabaton Open Air.

Koncert był o tyle symboliczny, że na scenie obok odchodzącego Englunda pojawił się jego następca, Tommy Johansson. Zespół poinformował o zamianie na swoim Facebooku, gdzie możemy przeczytać między innymi krótką wypowiedź nowego gitarzysty:

Bycie częścią Sabatonu jest wielkim wyróżnieniem i nie mógłbym być szczęśliwszy! Chłopaki są super i do tego są najmilszymi ludźmi, jakich można spotkać. Śledzę poczynania zespołu od 2005 roku, gdy pierwszy raz zobaczyłem ich na żywo i od tej chwili ich pokochałem. Gdy zapytali, czy do nich dołączę, byłem zaszczycony.

Nowy muzyk nie ma łatwego zadania, ponieważ od razu musi zabrać się za promocję nowej płyty grupy, która trafiła do sprzedaży 19 sierpnia. Album „The Last Stand” promują single „Shiroyama”, „The Lost Battalion” oraz „Blood of Bannockburn”. Na naszej stronie znaleźć można jego recenzję, którą przygotował Jordan Babula

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także