Sabaton o "polskim" utworze na nowej płycie

/ 22 maja, 2014

Od tygodnia na sklepowych półkach znajduje się krążek pt. "Heroes" przygotowany przez Szwedów z grupy Sabaton. W obszernym wywiadzie, który znajdziecie w majowym Teraz Rocku, muzycy opowiadali o tym wydawnictwie.

Nie zabrakło również pytań o polskie akcenty:

Oczywiście dla polskich fanów najważniejszy na nowej płycie będzie utwór Inmate 4859, poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. To już trzeci po 40:1 i Uprising utwór w waszym dorobku poświęcony Polsce…

JOAKIM: Wiesz, facet, który dobrowolnie poszedł do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, spędził tam dwa lata, organizując ruch oporu, a potem się stamtąd wydostał, jest najbardziej doskonałym bohaterem wojennym, o jakim słyszałem do tej pory. Dowiedziałem się o nim oczywiście od polskiego fana. I nie mogłem w jego historię uwierzyć. Wydawało mi się, że to nie może być prawda. Zastanawiałem się, dlaczego do dziś nie powstał film o tym facecie, bo ta historia jest lepsza niż dziewięćdziesiąt procent hollywoodzkich scenariuszy! Utwór napisałem z Peterem. Jest w nim wiele mroku, do tego to gorzkie zakończenie… Dużo czytałem o Witoldzie Pileckim, o tym, że po tym wszystkim został w Polsce aresztowany jako kapitalistyczny szpieg i został stracony. To bardzo smutny koniec jednego z największych bohaterów wojennych.

Najnowszy numer naszego pisma, który trafił do sprzedaży kilka tygodni temu, nadal jest dostępny – nie tylko w kioskach w całym kraju, ale również w sprzedaży elektronicznej. Więcej informacji na temat majowego Teraz Rocka TUTAJ.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także