Sabaton zbiera pomysły na nowy album. Będzie polski akcent?

/ 25 maja, 2015

Sabaton to zespół, który inspiruje się wydarzeniami historycznymi. Każdy utwór opowiada o jakimś ważnym wydarzeniu lub postaci. Nic zatem dziwnego, że zanim muzycy przystąpią do nagrywania, muszą najpierw skupić się na szukaniu pomysłów i inspiracji. Często czerpią je od samych fanów, którzy po prostu sugerują, z którym wydarzeniem warto się zapoznać. Również Polacy mieli swoje pięć minut w twórczości Sabaton – najświeższym przykładem jest utwór "Inmate 4859", który opowiada o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.

Dlatego właśnie teraz jest odpowiedni moment, żeby ponownie pochwalić się jakimś wydarzeniem lub postacią historyczną – fani muszą jednak zgłaszać się bezpośrednio do zespołu Sabaton. Można spróbować między innymi w serwisach społecznościowych. Czemu właśnie teraz? Ponieważ zespół, jak sugeruje Pär Sundström, zbiera pomysły na nowy album.

Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, nowy album pojawi się pod koniec przyszłorocznego lata. Mamy już pewne tematy, mamy sporo pomysłów, ale na razie nie mogę powiedzieć więcej, ponieważ to tajemnica. Ponadto sporo się może jeszcze zmienić. Dopóki tego nie nagramy, wszystko jest możliwe. Mamy kilka interesujących tematów. Niczego jeszcze nie napisaliśmy […] Obecnie koncertujemy i trudno nam się przygotowuje nowe utwory w trasie. Zaczniemy pisać jesienią tego roku.

Warto więc dodać do pomysłów panów z Sabaton jakieś ciekawe wydarzenie z historii Polski, ponieważ – jak zresztą wielokrotnie podkreślali – są pod wrażeniem waleczności i nieustępliwości naszego narodu. A mamy przecież kilku bohaterów, o których warto byłoby opowiedzieć szerszej publiczności.

Dyskografię zespołu Sabaton zamyka album "Heroes", który został opublikowany w maju 2014 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także