Sabaton: okładka i data premiery nowej płyty

/ 9 stycznia, 2014

Kilka dni temu pisaliśmy, że muzycy z zespołu Sabaton rozpoczęli pracę nad nową płytą. Wówczas nie było o niej zbyt wiele wiadomo, poza tym, że właśnie powstaje.

Teraz jednak wiemy na jej temat znacznie więcej. Przede wszystkim to, że zatytułowano ją "Heroes" i zostanie opublikowana 16 maja tego roku nakładem wytwórni Nuclear Blast Records. Jest nagrywana w szwedzkim studiu The Abyss pod okiem producenta i muzyka, Petera Tägtgrena.

Ponadto Szwedzi pokazali okładkę, której przygotowaniem zajął się Péter Sallai. Wydaje się, że grafika zdradza, jaki będzie temat przewodni nowego albumu Sabaton:

Basista Pär Sundström mówił o tytule i okładce nowej płyty:

Mieliśmy ten tytuł w głowie jeszcze przed nagraniem "Carolus Rex", podobnie było z grafiką. Ostatecznie mieliśmy kilka różnych okładek do wyboru, ale gdy zobaczyliśmy tę jedną, wiedzieliśmy, że będzie zdobiła nowy album.

Album "Heroes" będzie siódmym w dorobku zespołu Sabaton. Grupa od 2012 roku występuje w zmienionym składzie, kiedy to odeszli Daniel Mÿhr, Daniel Mullback, Rikard Sundén i Oskar Montelius.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także