Satyricon nagrał wymagający album i zagra w Polsce

/ 27 czerwca, 2013
 
Niedawno informowaliśmy o tym, że Satyr i Frost kończą właśnie rejestrację materiału na nowy album. Teraz muzycy oświadczyli, że światowa premiera płyty będzie miała miejsce 9 września. Nowe dzieło Norwegów będzie zatytułowane "Satyricon". Oto co napisał na ten temat Satyr, lider Satyricon, w oświadczeniu:
 
 
Wróciliśmy! Wybaczcie, że trwało to tak długo, ale potrzebowaliśmy czasu, by stworzyć taki album jak ten. Porównującą ten krążek do naszych poprzednich to marnotrawienie czasu. To Satyricon: w ciągłym ruchu. Zatytułowanie tej płyty "Satyricon" było najbardziej oczywistą rzeczą na świecie. Nigdy dotąd nie zrobiliśmy płyty, która tak bardzo oddaje ducha tego zespołu. Nigdy. Będzie dla Was, jako słuchaczy, bardzo wymagająca, ale wiem, że ją pokochacie. Wrośnie w Was i dlatego zostanie z wami na zawsze. 
 
 
Satyricon opublikował również okładkę następcy wydanego w 2008 roku albumu "The Age of Nero"
 
 
Grupa ponadto zapowiedziała trasę koncertową "Satyricon World – Europa 2013". Rozpocznie się ona w listopadzie i potrwa do grudnia. Polskich fanów powinien ucieszyć fakt, że nie ominie ona naszego kraju. 29 listopada zespół zagra w stołecznym klubie Progresja. 
 
Okazuje się, że może to być jedna z nielicznych okazji do zobaczenia Satyricon na żywo. Zespół ma bowiem zamiar ograniczyć występy. Satyr wyjaśnia:
 
 
Nie będziemy koncertować w przyszłości tak wiele, jak dotychczas, a to sprawi, że każda trasa koncertowa będzie bardziej wyjątkowa. Ten album i ta trasa jest dla Was, jak i dla nas. To nasz czas!
 
 
Album "Satyricon"wyprodukował sam Satyr, z kolei miksem materiału zajął się Adam Kasper. Zespół przygotowuje się do wyjątkowego koncertu. Satyricon zagra 8 września w Oslo koncert, w którym grupie towarzyszyć będzie chór. Więcej o tym niecodziennym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także