Saxon na dwóch koncertach w Polsce

/ 16 sierpnia, 2011

Grupa powstała w 1976 roku, pierwotnie występowała pod nazwą Son of a Bitch. W centrum każdego show Saxon zawsze jest lider grupy Biff Byford ze swoim potężnym, niepowtarzalnym wokalem. Do tego należy dodać pasję i zręczność gitarzystów: Paula Quinn oraz Douga Scaratt. – Można bez przesady powiedzieć, że obecny skład Saxon jest najlepszym w historii zespołu – przekonuje Biff. Skład dopełniają: perkusista Nigel Glockler oraz basista Yenz Leonhardt.

W grudniu zespół odwiedzi nasz kraj w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy, już dziewiętnasty studyjny album "Call To Arms". Poza nowym materiałem na pewno pojawią się muzyczne perełki z dorobku Saxon: "Crusader", "Princess of the Night" czy "Broken Heros".

Jako suport wystąpi kanadyjska grupa Anvil. Ta heavy metalowa formacja powstała w latach siedemdziesiątych i od tamtej pory nie schodzi ze sceny. Chociaż zespół nie zrobił oszałamiającej kariery, to o ich dorobku muzycznym bardzo pochlebnie wyrażają się gwiazdy takie, jak Lemmy (Motorhead), Lras Ulrich (Metallica) czy Slash (Guns N’ Roses). W 2008 roku powstał o zespole film dokumentalny, który szybko zaskarbił sobie sympatię publiczności na wielkich festiwalach filmowych, zdobywając prestiżowe nagrody.

Plan koncertów:

01.12.2011, Kraków, Klub Studio, godz. 20.00
08.12.2011, Warszawa, Stodoła, godz. 20.00
Otwarcie bram, godz. 19.00

Ceny biletów:
W przedsprzedaży: 100 zł
W dniu koncertu: 110 zł

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także