Saxon zapowiada koncert w naszym kraju

/ 6 lipca, 2016

Legenda NWOBHM, zespół Saxon, powraca do Polski. Ta kultowa formacja, która już od 40 lat obecna jest na muzycznej scenie, wystąpi w Polsce 21 listopada w warszawskiej Progresji w ramach trasy „The Battering Ram World Tour”, a towarzyszyć jej będą dwie znakomite grupy, Last In Line oraz Girlschool.

Bilety, które kosztują 125 złotych, trafią do sprzedaży 11 lipca.

Ten kultowy angielski zespół, jeden z czołowych przedstawicieli Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu, świętuje w tym roku czterdziestolecie swojej działalności. Formacja ma na koncie 21 studyjnych albumów, z czego na całym świecie sprzedała ponad 15 mln płyt, a 8 albumów znalazło się na brytyjskiej liście Top 40, a wśród zespołów, które otwarcie przyznają się do inspiracji twórczością Saxon, znaleźć można takie grupy jak np. Metallica czy Megadeth.

W październiku zeszłego roku premierę miał najnowszy studyjny album Saxon, „Battering Ram”, a w marcu tego roku ukazała się prawdziwa gratka dla fanów zespołu box LP „Eagles And Dragons”, w skład którego wchodzi 9 płyt wydanych w latach 1991 – 2009.  

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także