Scar the Martyr, czyli projekt perkusisty Slipknot

/ 23 czerwca, 2013

O nowym muzycznym projekcie perkusisty grupy Slipknot wiemy już od jakiegoś czasu. Pod koniec maja opowiadał o nim sam zainteresowany (więcej TUTAJ). Jednak, mimo że projekt nabierał kształtów, nadal nie wiedzieliśmy najważniejszych rzeczy. Teraz jednak wszystko stało się jasne – nowy zespół Jordisona będzie nazywał się Scar the Martyr.

Muzyk sam zajął się nagraniem partii perkusji, basu i gitary rytmicznej. Mimo wszystko nie poradził sobie ze wszystkimi muzycznymi elementami w pojedynkę, dlatego poprosił o pomoc kilku muzyków. Na nienazwanej jeszcze płycie zagrają: Henry Derek, Chris Vrenn, Jed Simon oraz Kris Norris.

Joey Jordison skupia się głównie na pisaniu utworów:

W tym projekcie skupiłem się przede wszystkim na pisaniu dobrych utworów. Nie martwię się o zainteresowanie, czy skład… Chodzi o pisanie solidnych kawałków. Chcę, żeby to były piosenki, które wpadają w ucho… coś, co rezonuje. Jeśli się tego nie ma, nie ma się niczego.

Fani zespołu Slipknot nie muszą się martwić o poboczne projekty perkusisty. Zespół zapowiedział, że wróci z pełną mocą w przyszłym roku, a do tego czasu Jordison na pewno skończy realizować swój projekt o nazwie Scar the Martyr.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także