Sepultura: nowy album będzie bardziej mroczny

/ 6 maja, 2013

O tym, że zespól Sepultura poważnie myśli o nowym krążku wiemy od jakiegoś czasu. Dobrą wiadomością dla fanów brazylijskiej formacji jest bez wątpienia powrót producenta Rossa Robinsona, który odpowiadał za płytę "Roots" z 1996 roku. Teraz o nowym albumie wypowiedział się wokalista zespołu, Derrick Green.

– Mamy napisaną większość muzyki, obecnie pracujemy nad tekstami na nowy album – mówił muzyk. – Powinniśmy mieć wszystko gotowe przed wejściem do studia 1 czerwca. Album będzie brzmiał naprawdę złowrogo, mrocznie i metalowo jak diabli! – powiedział Green.

Nawiązał również do współpracy z nowym perkusistą, 22-letnim Eloyem Casagrande: – To wspaniałe móc zajmować się z nim pisaniem utworów, ponieważ wnosi masę innej energii do naszej muzyki. Wiele zmian, które zachodzą w naszym życiu i na całym świecie odcisną swoje piętno na nowej płycie – zakończył.

Poza nowymi kompozycjami, na zapowiadanym krążku zespołu Sepultura usłyszymy również covery (szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ). Premiera nienazwanej jeszcze płyty będzie miała miejsce jeszcze w tym roku, wszystkim zajmie się wytwórnia Nuclear Blast Records.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także