Serj Tankian o nowej płycie System Of A Down

/ 25 września, 2013

Serj Tankian – lider zespołu System Of A Down – został przepytany przez naszego redaktora, Bartka Koziczyńskiego. Wśród pytań dotyczących solowych projektów muzyka nie mogło zabraknąć też tego dotyczącego przyszłego wydawnictwa SOAD.

Powiedziałeś, że nagrywanie płyty jest jak romans: musi nastąpić w odpowiednim czasie. Czy obecne koncerty System Of A Down to gra wstępna przed takimi finałem?

Nie będę używał żadnych epitetów. Napisz, co uważasz za stosowne. Planowaliśmy te koncerty już w ubiegłym roku, trasy wymagają długich przygotowań. Rozmawialiśmy też o płycie, ale ona pojawi się, gdy cała nasza czwórka dojdzie do porozumienia. Ja robiłem w ciągu ostatnich sześciu lat mnóstwo rzeczy: wydałem kilka albumów, koncertowałem… Potrzebuję trochę wolnego, chcę zwolnić, porobić inne rzeczy. Dopiero potem otworzą się drzwi do kolejnej płyty – czy będzie ją firmował System, Serj Tankian, czy cokolwiek. Od dłuższego czasu miałem mnóstwo spraw na głowie, muszą ją teraz oczyścić, zaczerpnąć powietrza. Gdy to się stanie, zbierzemy się i będziemy pracować nad nową muzyką. Może to jednak zająć chwilę.

Cały wywiad z wokalistą System Of A Down możecie znaleźć w październikowym wydaniu pisma Teraz Rock, które dziś trafiło do sprzedaży. Wywiad z Serjem Tankianem to tylko jeden z wielu ciekawych tekstów, które znajdziecie na łamach najnowszego numeru.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także