Sex Pistols na kartach kredytowych

/ 10 czerwca, 2015

Virgin Money wkrótce wyda trzy wyjątkowe karty płatnicze – dwie z nich zdobić będzie okładka jedynej długogrającej płyty Sex Pistols, „Never Mind The Bollocks, Here’s The Sex Pistols” z 1977 roku, a jedną grafika z rok wcześniejszego singla „Anarchy in the UK”.

Czyżby konsumpcjonizm po latach przestał boleć Sex Pistols? Żyjący muzycy zespołu nie komentują sytuacji. Albo nie mieli wyboru, albo… tak bardzo lubią wydawcę swojej jedynej płyty, Virgin Records. Zarówno bank , jak i wytwórnia są częścią należącej do miliardera Richarda Bransona Virgin Group. To z nim 38 lat temu buntownicy podpisali umowę na płytę.

Dyrektor banku odpowiedzialny za karty kredytowe, Michele Greene, oczywiście nie ujawnia kulis aktualnej współpracy z zespołem. Wykorzystanie charakterystycznych grafik tłumaczy inaczej:

Wydaniem tych kart chcemy uczcić dorobek Virgin i jego różnice. Sex Pistols rzucił wyzwanie konwencjom i pokazał, że można myśleć inaczej – to samo robi dziś, chcemy wstrząsnąć sektorem bankowym w Wielkiej Brytanii.

Problem w tym, że zespół prowokował naprawdę, według Virgin Money buntować mamy się przede wszystkim… w trakcie zakupów.

Nadszedł czas wsunąć klientom trochę buntu do kieszeni.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także