Silverstein wiosną w warszawskim klubie Radio Luxembourg!

/ 4 października, 2011

Silverstein to jeden z najbardziej znanych zespołów post-hardcore’owych pochodzący z Kanady. Nazwa formacji nawiązuje do znanego autora Shela Silversteina, którego opowiadania muzycy
chętnie czytali w dzieciństwie.

Silverstein od niemal 10 lat tworzą: Shane Told (wokal / gitara), Neil Boshart (gitara), Josh Bradford (gitara), Billy Hamilton (gitara basowa) oraz Paul Koehler (perkusja). Skład zespołu pozostaje niezmieniony od grudnia 2001 roku.

Sprzedali ponad milion płyt i pokonali przeszkody, które niszczą inne zespoły – kłótnie wewnątrz zespołu, zmiany składu, gorsze albumy, podążanie za trendami. Silverstein otwierają drugie dziesięciolecie istnienia zespołu z entuzjazmem i świeżością w  postaci nowej płyty „Rescue” wydanej w kwietniu tego roku. Jest to  pierwszy krążek wydany nakładem Hopeless Records, a piąty w karierze zespołu. Muzyka Silverstein to połączenie screamu i  melodyjnego punk rockowego grania, a kluczem do sukcesu zespołu są wyważone proporcje i spójność z dotychczasową twórczością formacji.

Silverstein grali u boku Rise Against, A Day To Remember, August  Burns Red czy Hawthorne Heights. O tym jak brzmią na żywo będziecie mogli się przekonać wieczorem 5 kwietnia 2012 roku w  klubie Radio Luxembourg w Warszawie.

Informacje o biletach wkrótce.

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także