Skunk Anansie dziś w Empiku

/ 21 września, 2012

W poniedziałek, 17 września, ukazała się w Polsce znakomita szósta studyjna płyta bardzo lubianej w Polsce brytyjskiej grupy Skunk Anansie Black Traffic. W ramach promocji albumu kwartet pojawił się w naszym kraju. Charyzmatyczna Skin, multiinstrumentalista Ace, zwariowany basista Cass Lewis i będący siłą spokoju perkusista Mark Richardson o godzinie 17:00 muzycy spotkają się z polskimi fanami w warszawskim EMPiK-u Junior. Będzie szansa na zdobycie autografu na płycie Black Traffic oraz zrobienie sobie zdjęcia z muzykami.

Nad albumem Black Traffic Skunk Anansie pracowali w pracowali w Londynie i Los Angeles. Za konsoletą siedział Chris Sheldon (Foo Fighters, Biffy Clyro, Pixies), zaś za miksy odpowiadali Jeremy Wheatley oraz Adrian Bushby. Powstało 11 znakomitych, pełnych energii i emocji kawałków. W jednym z nich, Spit You Out, pojawiają się gościnnie muzycy Shaka Ponk. Dziś, po tylu latach, potrafimy powiedzieć to, co chcemy w sposób bardziej zwięzły oraz mocno przyłożyć, gdy jest taka potrzeba. Jesteśmy niczym poczwórny miecz trafiający prosto w serce – mówiła o płycie Skin. Na pierwszy singel wybrana została kompozycja I Believed In You. Album jest również dostępny w wersji poszerzonej z DVD (raport ze studia, wywiady, niepublikowane wcześniej zdjęcia), w limitowanej edycji winylowej, a także w specjalnym kolekcjonerskim boxie i w formie plików dźwiękowych.

Skunk Anansie otworzyli płytą Black Traffic nowy rozdział w swojej wspaniałej karierze. Krążek ukazuje się bowiem nakładem założonej przez muzyków wytwórni Boogooyamma i we współpracy dystrybucyjnej z earMUSIC/Warner. Według mnie, to dużo lepsza płyta niż "Wonderlustre", na której przecież było parę świetnych numerów. Wracamy, i niech mnie szlag trafi, jeśli nie będziemy się rozkoszować każdą minutą czasu, który mamy – mówi o Skin. Niesamowitą okładkę piątego studyjnego krążka Anglików wykonał Stuart Weston.

mk

KOMENTARZE

Przeczytaj także