Slash krytykuje młode pokolenie muzyków

/ 29 września, 2014

Czy rock 'n' roll umiera? Wielu muzyków nie zgodziło się z tym odważnym stwierdzeniem muzyka KISS, ale na pewno z tym gatunkiem jest pewien problem. Brakuje młodych następców, którzy potrafiliby prześcignąć swoich mistrzów. Próbują, często osiągają niezłe wyniki, ale ostatecznie coś się psuje.

Właśnie o tym podejściu młodego pokolenia mówił w niedawnym wywiadzie dla Independent.ie Slash, były gitarzysta Guns N' Roses:

Obecnie dzieciaki chcą złapać nieco kasy, nie napracować się, wykazać minimalną uczciwością i pójść na pie****oną emeryturę. Chcesz wiedzieć, dlaczego ja wszedłem w ten biznes? Ponieważ uwielbiam grać. Kocham koncertować i nagrywać. I tego trzymam się po dziś dzień.

Slash wspomniał również, że jeśli jego dzieci (10-letni Cash i 12-letni London) zdecydują się na karierę muzyczną to na pewno będzie je wspierał, ale nie chce wybierać im drogi zawodowej. Na razie nie wykazują zainteresowania tym konkretnym kierunkiem.

Najlepszym dowodem na to, że Slash nadal kocha nagrywać i koncertować jest to, że nie dość, iż opublikował bardzo dobrą płytę "World on Fire", to jeszcze dodatkowo zagra koncert w naszym kraju.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także