Slayer chce do rockandrollowej galerii sław

/ 5 października, 2015

Kerry King odwiedził rockandrollową galerię sław i muzeum rocka w Cleveland odwiedził w zeszłym roku. Portalowi VH1.com zdradził niedawno, że nie spodziewał się aż tylu atrakcji.

Byłem ogromnie zaskoczony. To było niesamowite. Wydawało mi się, że spędzę tam jakieś czterdzieści minut. A spędziłem trzy i pół godziny. Rzeczy tam zgromadzone są niesamowite. Były fajniejsze, niż mogłem sobie wyobrażać. To naprawdę fajne miejsce.

Muzyk zespołu Slayer chce tam wrócić, jednak już w innym charakterze – jako gwiazda, razem ze swoim zespołem.

Nie chcę stosować jakichś sztuczek, by tam się dostać, ale tak sobie myślę: mam nadzieję, że kiedyś wymienią moje imię. Długo im zajęło, by zaprosić tam Metallicę. Jednak Metallica w zasadzie otworzyła nam drzwi. Kiedy myślisz o metalu, to kto przychodzi ci do głowy z tamtego pokolenia? (…) Więc, rockowa galerio sław, zaproście nas! Jesteśmy gotowi! Dam trochę reszty czy coś [śmiech].

Należy się im? Przypomnijmy, że wciąż nie ma tam Deep Purple, Iron Maiden czy Judas Priest. Grupa Kiss została dostrzeżona dopiero w 2014 roku, 16 lat po tym, gdy pierwszy raz mogła się tam dostać. W pierwszym roku zaś udało się to Guns N’ Roses czy Green Day.

W 2015 roku, oprócz tego ostatniego zespołu, do sław dołączyli jeszcze: Lou Reed, Stevie Ray Vaughan, Bill Withers, Joan Jett i Paul Butterfield Blues Band. Specjalne wyróżnienie otrzymał natomiast Ringo Starr z The Beatles.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także