Slayer: Nasi fani są bardziej tolerancyjni…

/ 27 maja, 2015

Slayer szykuje się do wydania nowej płyty. Album „Repentless” ukaże się 11 września 2015 roku. Niedługo potem zespół zamierza ruszyć w trasę koncertową razem z zespołem Anthrax, którego kolejny krążek również ma się pojawić jeszcze w tym roku. Supportować ich będzie Kvelertak.

Kerry King – podobnie jak perkusista Paul Bostaph – nie kryje radości przed ruszeniem z nową muzyką w świat. Przede wszystkim cieszy się z tego, że czasy, gdy zespoły występujące przed nimi traktowane były bardzo surowo przez publiczność, już minęły.

Bardziej są w stanie docenić jakość muzyki, co jest fajne. Dawniej patrzyłem na przyjaciół, którzy byli zwyczajnie nokautowani. Pamiętam, jak grał przed nami Alice in Chains i zostali zmiecieni przez fanów – a są przecież wspaniali.

Występ Alice in Chains na Clash of the Titans był dla muzyków prawdziwą próbą ognia. Ludzie rzucali w nich najprzeróżniejszymi rzeczami, ale jakoś dali radę. Gitarzysta Slayera bierze na siebie część winy za tamte traumatyczne wydarzenia.

Częściowo to rozumiem, ponieważ to był festiwal thrashmetalowy, a oni są w najlepszym razie grają hard rocka. Ale są wspaniałym zespołem. To był dobry układ, ale przyjęli to na siebie i się nie zrazili.

Mamy nadzieję, że do wygwizdywania kapel nie będzie dochodzić podczas zapowiedzianej właśnie trasy koncertowej po Europie. Oto jej pierwsze szczegóły:

25 października – Tillburg, 013, Holandia

26 października – Paryż, Le Zenith, Francja

7 listopada – Wiedeń, Gasometer, Austria

A może by tak przy okazji muzycy zespołów Slayer i Anthrax jesienią wpadli także do Polski?

ud | fot. Suelen Pessoa, CC BY-SA 2.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także