Slipknot ma nowego perkusistę?

/ 15 kwietnia, 2014

Sytuacja w grupie Slipknot była niejasna. Kilka miesięcy temu z grupą pożegnał się Joey Jordison, a muzycy nadal uparcie twierdzili, że nagrywają nowy album. Pytanie więc brzmiało: kto gra na perkusji? Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, ale amerykańskie media donoszą, że perkusistą studyjnym popularnego zespołu został 23-letni Jay Weinberg. Muzyk kojarzony jest z zespołami Madball i Against Me!.

Jay Weinberg jest synem zdecydowanie bardziej znanego Maxa Weinberga, który współpracował między innymi z Brucem Springsteenem, czy Meat Loafem, jest również znaną osobistością telewizyjną. Jego syn ma na swoim koncie występy we wspomnianych dwóch zespołach, pojawił się również jako perkusista na trasie zespołu Kvelertak. Uważany jest za wielki muzyczny talent.

Joey Jordison został odsunięty od składu Slipknot pod koniec ubiegłego roku. O tej niespodziewanej decyzji poinformował sam zespół, natomiast perkusista utrzymywał, że wcale nie został wyrzucony i nigdzie się nie wybiera. Faktem jednak jest, że nie brał on udziału w sesjach nagraniowych, a skupiał się jedynie na swoim nowym muzycznym projekcie – Scar the Martyr.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także