Slipknot wyda płytę, ale później niż chce Jim Root

/ 25 maja, 2015

Gitarzysta Jim Root już coś tworzy na następcę albumu „.5: The Gray Chapter” z października 2014 roku. Uważa, że teraz, gdy zespół jest u szczytu kariery, nie może odpuścić na dwa lata albo i dłużej. Ma nadzieję, że grupa zacznie nagrywać tuż po zakończeniu trwającej właśnie trasy koncertowej. W jej ramach Slipknot 9 czerwca 2015 roku zagra w Polsce, w łódzkiej Atlas Arenie.

Nadzieje na usłyszenie szybko kolejnego krążka ostudził właśnie perkusista Shawn Crahan, czyli Clown. W rozmowie z loudwire.com ocenił, że raczej nie można mówić o przyszłym roku.

Do końca tego roku i trochę już na przyszły rok mamy zaplanowaną trasę koncertową, więc… mam na myśli to, że nagrania zajmują pół roku… Marketing i przygotowania… Skoro w tym roku i na początku przyszłego jesteśmy w trasie, to będzie najwcześniej pierwszy kwartał 2017 roku. Ja tylko przedstawiam sytuację.

Fani muszą być cierpliwi, ważne, że jeśli chodzi o nową płytę, sprawy układają się bardzo dobrze.

Ale piszemy. Wciąż jesteśmy w rytmie pisania, co bardzo pomaga, bo kochamy to robić. Nie tracimy czasu. Zwykle, gdy piszemy, wynika to z pasji. Niezależnie, czy coś napiszemy w drodze czy w czymś garażu lub piwnicy, mamy ku temu powrót powód. Zatem kto wie?! Mam nadzieję, że płyta ukaże się szybko.

Cały wywiad obejrzeć możecie poniżej. Clown opowiada w nim także o energii i poczuciu humoru zmarłego 5 lat temu basisty Slipknota, Paula Graya. Niedawno wspominał go również frontman zespołu, Corey Taylor.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także