Solowy album Doogiego White'a trafił dziś do sklepów

/ 24 października, 2011

Doogie White – ten szkocki wokalista dał się poznać światu kiedy Ritchie Blackmore zaprosił go do współpracy ze zreformowanym zespołem Rainbow. W efekcie powstała studyjna płyta "Stranger in Us All". W ciągu kolejnych ponad 6 lat Doogie śpiewał wraz z neo-klasycznym gitarzystą Yngwie Malmsteenem. Razem nagrali dwie płyty i zagrali koncerty na całym świecie. Z duńskim zespołem Cornerstone White nagrał cztery płyty a obecnie jest wokalistą brytyjskiej formacji Tank, która w ubiegłym roku wydała doskonale przyjęty album "War Machine".

White: Lubię być częścią zespołu, ale kiedy przez krótką chwilę znajdowałem się w izolacji, zdecydowałem, że nagram niektóre z utworów, nad którymi pracowałem będąc albo w trasie albo z powrotem w domu. Nie będę przecież siedział i czekał na telefon z ofertą współpracy. Znudzony Doogie to bardzo niebezpieczna sytuacja! Zebrałem wspaniałych artystów, którzy do tej pory towarzyszyli mi na trasach koncertowych. To przyjaciele, których uważam za wyjątkowych muzyków. Poświęcili mi swój czas i talent. Już zawsze będę ich dłużnikiem.

Lista gości zaangażowanych w nagranie płyty "As Yet Untitled" jest rzeczywiście  imponująca: Perkusja – Patrick Johansson (Yngwie Malmsteen), Thomas Broman (Glenn Hughes); Klawisze – Derek Sherinian (Black Country Communion), Tony Carey (Rainbow); Bas – Neil Murray (Whitesnake), Greg Smith (Ted Nugent), Paul Logue (Edens Curse); Gitary – Pontus Norgren (Hammerfall),  Marcus Jidell (Royal Hunt), Phil Hilborne ( Queen Musical), Mick Tucker (Tank); Wokal – Patti Russo (Meatloaf, Cher).

Lista utworów:

1. Come Taste the Band
2. Time  Machine
3. Dreams Lie Down and Die
4. Lonely
5. Land of the Deceiver
6. Secret Jesus
7. Sea of Emotion
8. Catz got yer Tongue
9. Living on the Cheap
10. Times like These

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także