Sonisphere 2014: Metallica rozpaliła Stadion Narodowy

/ 12 lipca, 2014

Wszystko zaczęło się dość wcześnie – przynajmniej jak na koncert rockowy. Pierwszy na scenie pojawił się polski zespół Chemia, który w znakomity sposób przygotował fanów na to, co miało nastąpić w najbliższych godzinach. Lider zespołu obiecał, że dadzą z siebie wszystko i słowa dotrzymali. Wszyscy zgromadzeni na Stadionie Narodowym mogli czuć się usatysfakcjonowani.

Niedługo później na scenie zaczęli pojawiać się kolejni wykonawcy. Tym razem zagraniczni. Rozpoczął cieszący się coraz większą popularnością zespół Kvelertak, który przebywał na scenie około 45 minut, a publiczność zabawiał jegomość z ciekawą maską na głowie. Również było ciekawie. Jednak miało być jeszcze ciekawiej. W okolicach godziny 17 na scenie pojawili się panowie z Anthrax – w godzinnym show pokazali dokładnie, co to znaczy rasowy thrash metal. Gdy skończyli, fani musieli trochę poczekać na pojawienie się kolejnego zespołu. Czekać jednak było warto, ponieważ nadszedł czas na Alice in Chains, drugi najbardziej oczekiwani zespół tego wieczoru. Muzycy zagrali w sumie czternaście kompozycji, między innymi "Man in the Box", "Stone", "Would?" czy "Rooster". Fani byli już rozgrzani i gotowi na Metallicę

(fot. Grzesiek Kszczotek)

Od godziny 21 scena należała tylko do Jamesa Hetfielda i spółki. Choć najpierw pojawił się krótki film opisujący pojawienie się pomysłu na koncerty "by request". Wszyscy jednak czekali na zespół. Lista utworów co prawda była znana już na wiele tygodni przed koncertem, ale mimo to ze sporym napięciem fani oczekiwali na kolejne utwory. A ze sceny brzmiały między innymi: "Master of Puppets", "Fade to Black", "Orion", "Creeping Death" i – zgodnie z tradycją – nowy utwór zatytułowany "The Lords of Summer". Fajnym urozmaiceniem był fakt, że utwory zapowiadali Polacy: Wojciech "Sasim" SasimowskiAlkoholiki i Piotrek Kowieski, autor książki "W pogoni za Metalliką". Co jednak ważniejsze, ze sceny czuć było ogromną energię i zaangażowanie. To właśnie podobało się wielotysięcznej publiczności zgromadzonej na Stadionie Narodowym. Muzycy pokazali, że potrafią zrobić show niezależnie od okoliczności. James podziękował fanom zgromadzonym pod sceną i rzucił dziesiątki kostek gitarowych. 

Relacja z Sonisphere 2014 znajdzie się w sierpniowym wydaniu pisma Teraz Rock.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU.

(fot. Grzesiek Kszczotek)

I jeszcze amatorskie nagranie z koncertu:

A Wam jak podobał się koncert Metalliki?

mg | fot. Grzesiek Kszczotek

KOMENTARZE

Przeczytaj także