Soundedit 2013: muzycznie, filmowo i… kosmicznie?

/ 23 sierpnia, 2013

Każda z edycji Soundedit niosła ze sobą coś wyjątkowego: koncerty, warsztaty, niecodzienne spotkania branżowe i artystyczne. W tym roku jednak organizatorzy postawili również na film.

Bill Laswell wystąpi z odgrywanym na żywo soundtrackiem do wyjątkowego filmu w reż. Godfreya  Reggio (muzyka – Philip Glass) ”Koyaanisqatsi”. Oprócz tego jednak organizatorzy przewidzieli premierę filmu dokumentalnego wyprodukowanego przez Fundację Art Industry, organizatora festiwalu; "Władysław Komendarek – W Kosmosie zawsze jest dobrze". Aktualnie trwają prace nad obrazem, a mieszkańcy Sochaczewa (skąd pochodzi kompozytor) okazują wiele pomocy i życzliwości bohaterowi oraz pracującym na planie.

Władysław Komendarek był gościem Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit’12. Jego prelekcja wzbudziła wiele pozytywnych emocji, a sama obecność artysty wzbogaciła Festiwal.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Władysław Komendarek zostanie uhonorowany nagrodą "Człowieka ze Złotym Uchem" przyznaną za "szczególną wrażliwość muzyczną". Nagroda zostanie wręczona 26.10 br. podczas uroczystej gali, którą poprowadzi Piotr Metz. Będzie to miało miejsce w łódzkim klubie Wytwórnia, a transmisję na żywo przeprowadzi Program Trzeci Polskiego Radia.


Przypomnijmy jednak, że w tym roku, w Łodzi, mieście otwartym i tolerancyjnym, hasło "I Am The Sound!" nabierze nowych barw. Z jednej strony pojawi się subtelny i wrażliwy Marc Almond, z drugiej bezkompromisowy w poglądach i postawie John Lydon z Public Image Ltd. Będą to pierwsze koncerty klubowe tych artystów w Polsce. Atmosferę z pewnością podgrzeje pierwszy w Polsce występ legendarnego brytyjskiego zespołu – Six By Seven, który powraca z nowym albumem i nowym perkusistą – Steve’m Hewittem (ex Placebo).

Informacje o biletach TUTAJ.

mg | fot. Marcin Nowak

KOMENTARZE

Przeczytaj także