Soundedit 2013: szczęśliwa piątka

/ 6 sierpnia, 2013

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie się w ostatni weekend października (piątek, sobota: 25-26.10.2013 r.) w łódzkim Klubie Wytwórnia. Hasło Soundedit 2013 pozostaje bez zmian: "I Am The Sound!".

Jak zapowiadają organizatorzy:

W tym roku, w Łodzi mieście otwartym i tolerancyjnym, hasło "I Am The Sound!" nabierze nowych tęczowych, multikulturalnych barw. Z jednej strony pojawi się subtelny i wrażliwy Marc Almond, z drugiej bezkompromisowy w poglądach i postawie John Lydon z Public Image Ltd. Będą to pierwsze koncerty klubowe tych artystów w Polsce. Bill Laswell zaprezentuje inne oblicze wyrafinowanej alternatywy. Atmosferę podgrzeje pierwszy w Polsce występ legendarnego brytyjskiego zespołu – Six By Seven, który powraca z nowym albumem i nowym perkusistą – Stevem Hewittem (ex-Placebo).

Przez cztery lata Festiwal Soundedit dał możliwość spotkania z czołówką producentów muzycznych i artystów. W poprzednich edycjach imprezę zaszczycili między innymi: Daniel Lanois, Gareth Jones, Adrian Sherwood, Boris Wilsdorf, Alan Wilder, Gordon Raphael czy Peter Hook. Zatem i tegoroczna edycja Festiwalu będzie obfitować w niezwykłe warsztaty i spotkania.

Tak prezentuje się szczegółowy program Festiwalu:

Piątek 25 Października

Klub Wytwórnia – sala warsztatowa:

10:00 – 19:00 – warsztaty (szczegółowy program warsztatów podamy wkrótce)
23:00 – afterparty

Klub Wytwórnia – sala koncertowa:

20:00 – Six By Seven
21:30 – Public Image Ltd.

Sobota 26 Października

Klub Wytwórnia – sala warsztatowa:

10:00 – 19:00 – warsztaty (szczegółowy program warsztatów podamy wkrótce)
23:00 – afterparty

Klub Wytwórnia – sala koncertowa:

19:00 – Bill Laswell ”Koyaanisqatsi”
20:30 – Gala wręczenia nagród Człowieka ze Złotym Uchem, którą poprowadzi Piotr Metz

Informacje na temat biletów TUTAJ.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także