Soundgarden pracuje nad nową płytą

/ 25 sierpnia, 2015

Wiadomo nie od dziś, że premiera płyty "Higher Truth" – solowego dzieła Chrisa Cornella – przewidziana jest na 18 września. Oznacza to, że muzyk może znów skupić się na swoich obowiązkach w zespole Soundgarden.

Wokalista powiedział w wywiadzie dla RollingStone.com, że już rozpoczęła się praca nad nowym wydawnictwem:

Już pracujemy nad materiałem, który ma znaleźć się na nowej płycie. Niedługo jednak będę miał kilka innych zadań, nie wspominając już o tym, co dzieje się obecnie. Sporo rzeczy dzieje się w związku z premierą "Higher True", dochodzą też obowiązki związane z płytą Soundgarden.

Chris Cornell o postępach prac:

Ja zacząłem przygotowywać kilka utworów, zespół przygotowuje premierowy materiał. Nie patrzymy na zegar podczas prac, ponieważ to był główny powód naszego rozstania. Nigdy sobie nie radziliśmy z presją czasu i nie chcemy mieć teraz tego problemu.

Kiedy więc możemy spodziewać się następczyni opublikowanej w 2012 roku płyty "King Animal"? Nie wiadomo, ale bez wątpienia pozytywną informacją jest ta, iż muzycy już rozpoczęli pracę nad nowym materiałem. Jak jednak wyraźnie zaznaczają – nie będą się nigdzie spieszyć. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także