Sprzedaż nowego albumu U2 na dobrym poziomie

/ 21 października, 2014

Można było przypuszczać, że skoro nowy album U2 był przez kilka tygodni dostępny zupełnie za darmo w serwisie iTunes i pobrało go kilkadziesiąt milionów osób, zainteresowanie krążkiem w formie fizycznej nie będzie zbyt duże. Okazuje się jednak, że Irlandzka grupa ma wielu fanów, którzy przede wszystkim czekają na płyty CD. "Songs of Innocence" wylądowało bowiem na szóstym miejscu w zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

Nowy album U2 trafił do sprzedaży 13 października (w iTunes dostępny był od kilku tygodni) i w swoim debiucie uzyskał wspomniane, dobre szóste miejsce. Lepsze okazały się płyty między innymi Eda Sheerana, Elli Henderson czy Jessie J. Nie zmienia to jednak faktu, że w zaistniałych okolicznościach irlandzka grupa zanotowała świetny wynik. Może to dowód, że serwisy stramingowe nigdy nie wyprą z runku wydawnictw w formie fizycznej? Miejmy taką nadzieję…

Publikacja płyty w iTunes wywołała spore poruszenie na rynku muzycznym – z jednej strony wielu chwaliło U2 za odwagę i nieszablonowe podejście, z drugiej natomiast pojawiły się sugestie, że zespół się sprzedał firmie Apple, a udostępnienie płyty nie miało nic wspólnego z hojnością. Jakby tego nie oceniać, było to ważne wydarzenie – przede wszystkim z perspektywy przyszłości muzyki.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także