Steve Harris: Blackmore chciał, bym grał w składzie Rainbow

/ 17 listopada, 2016

Już za kilka dni zespół Steve’a HarrisaBritish Lion – zagra dwa koncerty w naszym kraju. Najpierw muzycy pojawią się w Krakowie, a następnie w Gdańsku. W związku z tą wizytą muzyk Iron Maiden został przepytany przez naszego redaktora, Łukasza Wewióra, a wywiad ukazał się w opublikowanym kilka tygodni temu listopadowym „Teraz Rocku”.

Jednym z tematów, który poruszyli panowie jest – jakżeby inaczej – piłka nożna. Okazuje się, że pokopać na zielonej murawie lubi nie tylko Harris, ale również Ritchie Blackmore, a obaj wybitni muzycy mieli okazję do kilku pojedynków, o czym opowiedział basista Iron Maiden i British Lion:

Pierwszym razem Iron Maiden dołożyło Rainbow 4:3. Ritchie zauważył, jak ważnym jestem zawodnikiem, a jest to facet, który nie lubi przegrywać. Dlatego podczas kolejnych spotkań Blackmore chciał, bym grał w składzie Rainbow i wybierał mnie zawsze do swojej drużyny. Strzeliłem dla niego kilka goli, więc ten układ zdecydowanie bardziej mu odpowiadał (śmiech).

Steve Harris grający w drużynie Rainbow? To byłoby coś! Cały wywiad z muzykiem Iron Maiden i znacznie więcej znajdziecie we wspomnianym już listopadowym „Teraz Rocku”, który dostępny jest między innymi w naszym sklepie internetowym

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także