Sting i wokalista AC/DC na ostatnim statku

/ 6 czerwca, 2013
O płycie "The Last Ship" pisaliśmy już parę dni temu. Kilka piosenek z nowego albumu Sting zamierza wykorzystać w musicalu pod tym samym tytułem. Jego broadwayowska premiera zaplanowana jest na 2014 rok. Premiera płyty zaplanowana jest z kolei na 24 września tego roku. 
 
Jak donosi agencja prasowa Reuters, do gościnnego udziału w nagraniach nowej płyty Sting zaprosił kilku muzyków, którzy pochodzą z północno-wschodniej Anglii. Wśród nich znalazł się Brian Johnson, wokalista AC/DC
 
Głównym tematem płyty i musicalu jest stocznia w Wallsend, rodzinnym mieście Stinga. Została została zamknięta w latach osiemdziesiątych XX wieku. – Moje wczesne wspomnienia związane są ze stocznią Swan Hunters na końcu ulicy, gdzie zostały zbudowane jedne z największych statków w historii. Imponująca obecność statków górujących nad dachami domków szeregowych, w których mieszkaliśmy ma dla mnie bardzo silną symbolikę – napisał Sting w serwisie The Huffington Post.
 
W sieci opublikowano właśnie film relacjonujący prace nad nowym dziełem Gordona Sumnera, kryjącego się pod pseudonimem Sting:
 

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także