Suzi Quatro i Kasia Kowalska na X Festiwalu Legend Rocka

/ 20 stycznia, 2016

Jubileuszowy Festiwal Legend Rocka, który będzie miał swoje kolejne odsłony w lipcu i sierpniu tego roku, zapowiada się coraz ciekawiej. Do ogłoszonych już wcześniej zespołów Whitesnake, Deep Purple i The Sisters of Mercy dołączyły właśnie dwie znakomite wokalistki – Suzi Quatro i Kasia Kowalska, które zaprezentują się zgromadzonej w Dolinie Charlotty publiczności 7 lipca.

Amerykańska wokalistka i basistka Suzi Quatro to największa gwiazda glam rocka lat 70., która z powodzeniem występuje na całym świecie. Suzi sprzedała astronomiczną ilość 50 milionów płyt w czasie kariery, która obejmuje ponad 45 lat. W 2011 r Quatro wydała swój 15 album „In The Spotlight”, pilotowany przez tytułowy singiel. Oprócz częstych koncertów Quatro znana jest z występów w filmach i programach telewizyjnych. Prowadzi własny program radiowy w BBC Two. Na ten rok Suzi szykuje specjalną kompilację przebojów z nowa piosenką duetu Chinn/Chapman, która może okazać się kolejnym przebojem.

Kasia Kowalska to jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła od debiutanckiego albumu „Gemini” wydanego w 1994 roku. Od tego czasu artystka niezmiennie zasypuje swoich fanów kompozycjami, które okupują czołówki list przebojów. W ciągu dwudziestu lat wydała dziwięć płyt, za które otrzymała niezliczone nagrody i wyróżnienia. Latem 2015 roku ukazało się natomiast koncertowe CD/DVD Artystki będące zapisem koncertu, który odbył się rok wcześniej na Przystanku Woodstock z okazji 20-lecia festiwalu.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także