Świetna sprzedaż płyt KAT i Turbo

/ 26 listopada, 2013

Oba krążki "Rarities" KATa i "Piąty Żywioł" Turbo miały swoją premierę 12 listopada. Zespół Turbo kazał nam czekać na nowy album prawie cztery lata, ale jak słychać na płycie, muzycy w tym czasie nie próżnowali – album jest przemyślany i spójny.

"Piąty Żywioł" został zarejestrowany w poznańskim studio Perlazza należącym do ex- gitarzysty Acid Drinkers – Przemysława "Perły" Wejmanna, z którym znają się od lat. Muzycy Turbo tym razem postawili na klasyczne brzmienie, jest prościej niż na poprzedniej płycie, ale za to bardzo melodyjnie. 

Ostatni krążek Turbo, zatytułowany "Strażnik Światła" ukazał się w 2009 roku i był pierwszym albumem grupy z nowym wokalistą Tomaszem Struszczykiem

Rarytas w postaci niepublikowanych dotąd utworów i wykonań grupy KAT trafiły na półki sklepowe. Ten wyjątkowy album, w tworzeniu którego udział brali Roman Kostrzewski, Irek Loth i Piotr Luczyk będzie perełką w kolekcji fanów metalu. Praca nad kompilacją "Rarities" trwała ponad rok. To starannie dobrana mieszanka kompozycji z legendarnego okresu działalności grupy, które do tej pory nie pojawiły się jeszcze na żadnym z wydawnictw.

Obie formacje będą bohaterami nowego, grudniowego wydania pisma Teraz Rock, które trafi do sprzedaży już jutro.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także