Szermierz Bruce Dickinson znów walczy

/ 27 kwietnia, 2013

Bruce Dickinson, w wolnych chwilach wokalista Iron Maiden, przypomniał światu o swojej młodzieńczej pasji. Muzyk nadal nie zapomniał, o co chodzi w szermierce. W sieci pojawił się filmik, na którym możemy zobaczyć Dickinsona pojedynkującego się ze srebrnym medalistą ostatnich igrzysk olimpijskich Bartoszem Piaseckim.

Norweski szermierz polskiego pochodzenia Bartosz Piasecki wygrał pojedynek z Dickinsonem, ale chwalił jego umiejętności: –  Potrafi dać w kość. Jest mały, ale niezwykle szybki. To jego największa broń. Wyglądał jak Rocky, który przybył w pokutnej szacie ze sprzętem szermierza w torbie na ramieniu – żartował sportowiec.

Wokalista Iron Maiden w pewnym momencie zdołał zdobyć dwa punkty z rzędu, ale trener Piaseckiego uznał wtedy, że to najwyższy czas, żeby pokazać kto zasługuje na zwycięstwo. Szermierz zdobył kilka punktów i wygrał pojedynek.

Bruce Dickinson uprawiał szermierkę już w młodości. Trenował tę dyscyplinę sportu przez wiele lat. Startował w bardziej znaczących turniejach w Wielkiej Brytanii. Osiągnął nawet 7. miejsce w rankingu najlepszych szermierzy w kraju.

Wokalista opowiadał o tej pasji w jednym z naszych wywiadów:

TR: Zdobyłeś przed laty uznanie jako szermierz. Byłeś w pierwszej dziesiątce brytyjskich florecistów. Czy nadal uprawisz tę dyscyplinę sportu?

Bruce Dickinson: Owszem – w wolnych chwilach. Wiesz, koledzy grają w piłkę, ja wolę szermierkę.

Czy nadal sprawia ci to radość?

Gdyby nie sprawiało, rzuciłbym to w jednej chwili.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także