Szykuje się "Tata Kazika 3"

/ 14 lipca, 2016

Na łamach lipcowego „Teraz Rocka” o nowej płycie Kazika wypowiedział się Przemek Lembicz, lider Kwartetu ProForma, który jest również pomysłodawcą i redaktorem książki „Samotni ludzie” ze wszystkimi tekstami piosenek i wierszami Staszewskiego seniora.

Kiedy (Kazik – przyp. mg.) zobaczył pdf przed wydrukiem książki, natychmiast zawołał, że robimy „Tatę 3”. Oczywiście „Tata 3” to jest tytuł roboczy, nie chcę, żeby ta płyta tak się nazywa­ła, bo to nie będzie kontynuacja, ale zupełnie nowy projekt. Ja osobiście, i mówię to z pełną odpowiedzialnością, chciałbym, żeby płyta się nazywała „Tata Kazika kontra Hedora”.

Jak zdradził Lembicz, pierwsze utwory na nową płytę Kazika będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertu projektu Kazik & Kwartet ProForma, czyli na Cieszanów Rock Festiwal.

Myślę, że będzie tych utworów ze trzy, ponieważ praca nad płytą na razie… jeszcze się nie zaczęła.

Cieszanów Rock Festiwal to trwająca aż cztery dni impreza, która od­będzie się między 18 a 21 sierpnia i w tym roku zapowiada się wyjątkowo ekscytująco. Mocnymi punktami będą koncerty gwiazd zagranicznych. Nie zobaczymy co prawda reaktywowanych Misfits (zespół odwołał trasę euro­pejską), pojawi się za to Marky Ramone’s Blitzkrieg, zespół dawnego perkusisty Ramones, grający przeboje legendarnych punkowców, a także folkmetalowcy – fiński Finntroll i szwajcarski Eluveitie.

Na scenie głównej będzie można jednak przed wszystkim zobaczyć mnó­stwo zespołów z Polski, od Vadera przez Sweet Noise (który w tym roku się reaktywował), Luxtorpedę, Farben Lehre, Włochatego, Tymona Tymańskiego z jego The Transistors aż po Arkę Noego. Wspomniany już Kazik wystąpi w trzech odsłonach – Kult, KNŻ i wraz z Kwartetem ProForma.

Więcej o imprezie i wydawniczych planach Kazika w najnowszym „Teraz Rocku”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także