Szykuje się powrót Velvet Revolver?

/ 9 maja, 2013

Supergrupa Velvet Revolver powstawała z inicjatywy byłego gitarzysty Guns N’ Roses, Slasha. Zespół – w którego skład wchodzili również basista Duff McKagan, perkusista Matt Sorum, gitarzysta Dave Kushner i wokalista Scott Weiland – nagrał dwa albumy. Ostatni z wymienionych muzyków został wyłączony ze składu w 2008 roku i od tamtej pory Velvet Revolver, poza jednym przypadkiem, nie występuje. Wygląda jednak na to, że zespół może wrócić z nowym materiałem i nowym frontmanem.

– W Velvet nie ma na ten moment wokalisty, ale obecnie bardzo cicho szukamy kogoś, kto byłby odpowiedni dla zespołu – powiedział Slash w radiu Banana 101.5. – Ale, co ciekawe, gram koncerty w Południowej Afryce z Duffem i Mattem oraz Glennem Hughesem i Sebastianem Bachem, co jest niezwykle interesujące. Nazywamy się Kings Of Chaos i ci wymienieni wcześniej to skład główny, ale pojawiają się różni goście… Powstało z tego coś na kształt Velvet Revolver z Sebastianem i Glennem na wokalu – powiedział gitarzysta.

Zespół Velvet Revolver nagrał dwa albumy studyjne – "Contraband" w 2004 roku oraz "Libertad" trzy lata później. Nigdy oficjalnie nie ogłoszono zakończenia działalności zespołu.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także