Tank – nowa płyta i koncertowe DVD

/ 9 marca, 2012

 

Nowa płyta ukaże się 28 maja, premiera DVD przewidziana jest na koniec tego roku. 

Główny materiał koncertowy jaki znajdzie się na wydawnictwie DVD, zostanie zarejestrowany już dziś podczas koncertu w warszawskim klubie Stodoła. Ponadto, znajdziemy na nim fragmenty koncertu podczas ubiegłorocznej edycji Metal Hammer Festival, fragmenty występu-rozgrzewki w chorzowskiej Leśniczówce (8 marca 2012), wywiady z muzykami i wiele innych ciekawych dodatków.

Zespół występuje w składzie: Mick Tucker (gitara), Cliff Evans (gitara), Doogie White (ex-wokalista Rainbow/Yngwie Malmsteen), Chris Dale (ex-basista Bruce'a Dickinsona) oraz Steve Hopgood (po latach wrócił do składu zespołu).

Tank to brytyjski zespół reprezentujący klasyczny heavy metal, uchodzący od lat za legendę NWOBHM. Powstał w 1980 roku w Londynie a w 1988 roku został rozwiązany. 9 lat później doszło do reaktywacji zespołu. "War Machine" był siódmym albumem w karierze zespołu i równocześnie  pierwszym studyjnym krążkiem od czasu wydanego w 2002 roku albumu "Still At War". Polscy fani Tank mogli zobaczyć zespół na żywo podczas niedawnej edycji Metal Hammer Festiwalu. Wokalista zespołu, Doogie White, wydał w październiku 2011 roku solową płytę "As Yet Untitled", a w lutym 2012 roku pod szyldem Doogie White & La Paz doskonałą płytę "Granite".

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także