Tata Cliffa Burtona zachwyca się "Metallica: Back to the Front"

/ 12 sierpnia, 2016

Książka „Metallica: Back to the Front” ukaże się 13 września 2016 roku. Matt Taylor, by ją stworzyć, przekopał piwnice i strychy oraz przepytał setki osób. Powstała wyjątkowa opowieść o powstaniu płyty „Master of Puppets” i trasy jej towarzyszącej.

Trochę ponad pół roku po premierze tego krążka w wypadku samochodowym zginął basista formacji Cliff Burton. Po 30 latach jego tata, Ray Burton, był jedną z pierwszych osób, które otrzymał dokument o tamtych czasach. Przewracając karty księgi, natrafiał na zdjęcia, których nigdy wcześniej nie widział. W wideo dodaje:

Właśnie otrzymałem tę cudowną ciężką paczkę. Matt jest naprawdę sumienny.

Zespół wcześniej komentował to wydawnictwo:

Jesteśmy zaszczyceni, że tata Cliffa Burtona Ray udzielił długiego wywiadu. Gitarzysta Faith No More Jim Martin i perkusista tej grupy Mike Bordin oraz Brian Tatler z Diamond Head podzielili się z Mattem swoim wspomnieniami z tych szalonych czasów. Także Wy, fani, którzy byli na tych koncertach, daliście nam niesamowity przegląd swoim wspomnień i doświadczeń.

Kilka stron ze środka „Metallica: Back to The Front” obejrzeć możecie też razem z Jamesem Hetfieldem i Larsem Ulrichem.

30 lat później Metallica pracuje nad swoim dziesiątym albumem. Już niedługo wyjdą ze studia, by zagrać koncert w Minneapolis. Na żywo w internecie zobaczyć go będą mogli fani z całego świata. Szczegóły znajdziecie pod powyższym linkiem.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także