Teraz Rock: Dave Grohl wspomina Cobaina

/ 5 kwietnia, 2014

Dziś wspominamy Kurta Cobaina, legendarnego lidera zespołu Nirvana. Kto zapamiętał go lepiej, niż jeden z jego kolegów z zespołu – Dave Grohl?

Popularny muzyk odpowiadał na naszych łamach na pytania zadawane przez Wiesława Weissa:

Może jednak zachowałeś jakieś zabawne wspomnienia z okresu współpracy z Kurtem Cobainem i dasz się namówić na opowiedzenie o nich?

Mam wiele zabawnych wspomnień z Nirvany. Zbyt wiele… O czym by ci opowiedzieć? Jest tyle zabawnych historyjek…. Pewnego razu graliśmy gdzieś koncert i odsłuch odmówiły posłuszeństwa. Kurt zupełnie nie słyszał samego siebie. A musisz wiedzieć, że stół mikserski stał z boku sceny. I w połowie występu Kurt podszedł do tego stołu mikserskiego i z całej siły uderzył w niego gitarą. Faceci, którzy nagłaśniali koncert, dostali szału. Najgorsze było jednak to, że ten stół był własnością jednego z ochroniarzy – wielkiego draba z tatuażami na całym ciele, wyglądającego naprawdę groźnie. Gdy więc jakiś czas potem Kurt wskoczył w tłum i próbował wdrapać się z powrotem na scenę, ten ochroniarz skorzystał ze sposobności, by go uderzyć. Kurt nie wytrzymał. Chwycił gitarę i rozbił ją facetowi na głowie. Ten zawył, oczy zalała mu krew. Tak, Kurt nieźle zaświrował (śmiech). To było zabawne. To znaczy, wtedy byliśmy raczej przerażeni. Ale gdy myślę o tym dziś, nie mogę powstrzymać się od śmiechu.

Jeśli interesuje Was więcej ciekawostek związanych z zespołem Nirvana, koniecznie sięgnijcie po Teraz Rock Kolekcję, którą poświęciliśmy legendarnej amerykańskiej grupie. Więcej informacji o tym numerze i jego kupnie TUTAJ.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także