Teraz Słucham – Michał Kirmuć (grudzień)

/ 16 grudnia, 2014

W grudniu Michał Kirmuć poleca:

AC/DC – Play Ball

Generalnie nie przepadam za zespołami grającymi cały czas to samo, ale AC/DC jest wyjątkiem. W ich przypadku byłbym rozczarowany, gdyby spróbowali zrezygnować z typowych dla siebie brzmień, riffów, prostoty i skrzeku Briana Johnsona. Dlatego Play Ball, jak zwykle, wywołuje u mnie radość.

 

PINK FLOYD – Louder Than Words

Byli tacy, którzy oczekiwali, że ostatni utwór na ostatniej płycie Pink Floyd będzie czymś na miarę High Hopes. Tak się nie stało. Ale Louder Than Words ma w sobie jakiś sentymentalny urok, który sprawia, że zanim cały album trafił w moje ręce, utwór towarzyszył mi ostatnio na każdym kroku.

 

KATE BUSH – Tawny Moon

Wiem, że nawet nie śpiewa go Kate, lecz jej syn Bertie, ale każdy nowy utwór firmowany przez tę artystkę kupuję w ciemno. Dlatego, siedząc niedawno w Hammersmith Odeon (no wiem, dziś Eventim Apollo), pochłaniałem te jedyne nowe dźwięki z niezwykłym apetytem. Czekam tylko, aż ten dopisany dodatek do Aerial będzie można pewnego dnia odsłuchać z płyty.

 

Grudniowy „Teraz Rock” jest w sprzedaży od 26 listopada. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

mg | tr

KOMENTARZE

Przeczytaj także