Teraz Słucham – Paweł Brzykcy (luty)

/ 13 lutego, 2015

W lutym Paweł Brzykcy poleca:

WE HATE ROSES – Trinity

Zespół złożony z czterech dziewczyn. Śpiewa Daisy K., znana z electro-industrialno-rockowego Das Moon, ale na debiutanckiej epce We Hate Roses klimat jest zupełnie inny. To zadziorny śpiew i ostre gitarowe granie, przywodzące na myśl dokonania Hole. Mój ulubiony numer: E! Rewelacyjna jest reakcja perkusji na chwytliwy, zadziorny riff. A Daisy nie szczędzi gardła. Nie tylko w nawiązaniu do okładki stwierdzam: bomba.

 

UNDER A BANNER – Close To The Clouds

Jeden z najciekawszych brytyjskich debiutów albumowych roku 2014. Członkowie Under A Banner mówią na to „poetycka alternatywa”. I echa folku, i rewolucyjna siła refrenów w stylu New Model Army. Utwór Numbers urzekł mnie. Wokalista Adam Broadhurst – żywioł! Kat Davis za klawiszami – urocza.

 

FRI STEJDŻ BEND – Egzystencjalna

Fajne chłopaki kochają się w strasznych zdzirach/ Nie powiesz mi kolego drogi, że fajnych dziewcząt ni ma… Debiutancki materiał zespołu z Suwałk też jest fajny – crossoverowy. Klimat solowych nagrań Kazika Staszewskiego, wiele funkowania, ostre gitarowe riffy, niekiedy też postpunk, a nawet coś z piosenki poetyckiej.

 

Lutowy „Teraz Rock” jest w sprzedaży od 28 stycznia. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

mg | tr

KOMENTARZE

Przeczytaj także