Teraz Słucham – Paweł Brzykcy (marzec)

/ 17 marca, 2015

W marcu Paweł Brzykcy poleca:

VENOM – From The Very Depths

Z Venomem jak ze Slayerem i Motörhead: to nie zespół – to styl! Mimo że z oryginalnego składu tylko Cronos, dawka metalowej łobuzerki zapewniona. Ulubiony utwór: tytułowy. Miazga.

 

HIDDEN BY IVY – To Abandon

W Hidden By Ivy śpiewa i pisze teksty Rafał Tomaszczuk (znany z Agonised By Love), a warstwę instrumentalną tworzy Andrzej Turaj z God’s Own Medicine. Na debiutanckiej epce łączą brzmieniowe dostojeństwo najlepszych produkcji 4AD (jest przekonująca wersja Searching ze słynnej płyty Sleeping With The Fishes Petera Nootena i Michaela Brooka) ze zwiewnością i zgrabnymi melodiami dream popu i pięknym, gotyckim zamyśleniem (Cold Summer Day).

 

ADMINISTRATORR ELECTRO – Sławnikowice/Zgorzelec 17:10

W nowym projekcie Bartosza Marmola uczestniczy Marek Veith z niestety niedocenionego Inside Again. Utwór Tango Corporacione rozłożył mnie na łopatki, ale myli, jeśli chodzi o tekst: bo generalnie to osobista podróż w krainę wczesnej młodości, pierwszych fascynacji erotycznych etc. (Kocham Cię, ale weź się ubierz czy Zabrałaś mi swoje piersi i jedyny rower – Marmol opowiada specyficznie…). W sumie: spektakularny dowód, jak dobrze rockowi może zrobić elektronika.

 

Marcowy „Teraz Rock” jest w sprzedaży od 25 lutego. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

mg | tr

KOMENTARZE

Przeczytaj także