Teraz Słucham – Paweł Brzykcy (październik)

/ 17 października, 2014

W październiku Paweł Brzykcy poleca:

PENDRAGON – Beautiful Soul

Nowy album grupy Pendragon, Men Who Climb Mountains, oparty jest na koncepcie wspinaczki. Nie tylko chodzi o himalaizm, ale i o aspekt metaforyczny, zdobywanie swoich prywatnych szczytów. Promujący płytę utwór Beautiful Soul ma momenty ciekawe (złagodzenie, gniew w głosie Nicka Barretta pod koniec), ale i chybione (część z „koncertowym” klaskaniem). Magii niestety brak, ale z uwielbienia dla tego zespołu słucham raz po raz.

 

GOD’S BOW – Fallen

Elektroniczny dark wave plus brzmienia etniczne – za to bardzo lubię God’s Bow. Wokalistka Agnieszka Kornet i grający na syntezatorach Krzysztof Pieczarka wracają po siedmiu latach. Fallen ciekawie zapowiada przygotowywany do wydania album Tranquilizer. Klimat jest. Na razie przeważają melancholia i etniczność, ale ponoć ma być też ostro. 

 

THE BLACK HORSEMEN – Conspiracy – D.N.N.

Ta warszawska grupa gra mocno, ale niekonwencjonalnie – gitarę dopełnia lub zastępuje przesterowana wiolonczela, atutem jest też świetny wokalista Merot. Tym razem jednak zaskoczenie totalne: chwilowo w składzie nie było perkusisty, więc The Black Horsemen rytmikę wygenerowali paszczami. Resztę podkładu… też! A tak w ogóle Conspiracy – D.N.N. (czyli: Drummer Not Needed) traktuje o spiskach. Mają pomysły, mają.

 

Październikowy „Teraz Rock” jest w sprzedaży od 25 września. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

mg | tr

KOMENTARZE

Przeczytaj także