Teraz Słucham – Paweł Brzykcy

/ 15 maja, 2014

W maju Paweł Brzykcy poleca:

5 LITRÓW CZERWIENI & ANN WEE – Paparazzi

Najlepsze utwory Lady Gagi mają wielki potencjał na ostre przeróbki. Grająca z wręcz punkową energią grupa 5 Litrów Czerwieni zaprosiła wokalistkę Ann Wee, razem czadowo wykonali Paparazzi i prostymi środkami nakręcili ciekawy, zabawny klip. Do obejrzenia w necie, do posłuchania na koncertach. Polecam.

 

ARTROSIS – Never Let Me Down Again

Jest już przygotowywany następca znakomitego – choć niestety nie docenionego w należytym stopniu – albumu Imago. Nim nowa płyta Artrosis się ukaże (co nastąpi prawdopodobnie jesienią), możemy posłuchać, jak zespół wykonuje utwór z repertuaru Depeche Mode. Jak dla mnie w wersji ze zmysłowym śpiewem Medeah jest on nawet lepszy! Kolejny dowód na to, jak dobrze Artrosis, kojarzony przede wszystkim z gotykiem, wypada w elektronicznym entoure’agu.

 

DON AIREY – Keyed Up

Nie jest to płyta dorównująca poziomem dwóm fenomenalnym albumom Aireya: K2 i Light In The Sky. Ale klimaty miłe, purplowo-bluesowo-keithemersonowe. Wykonawstwo jak zwykle pierwszorzędne. A najbardziej wyjątkowe, poruszające fragmenty to Mini Suite i Adagio, z bodaj ostatnimi partiami gitary, jakie zarejestrował Gary Moore. 

 

W najnowszym numerze naszego pisma znajdziecie ponadto wiele interesujących wywiadów, artykułów czy relacji z koncertów. Majowy numer trafił do sprzedaży kilkanaście dni temu!

mg | tr

KOMENTARZE

Przeczytaj także