Teraz Słucham – Wiesław Królikowski (grudzień)

/ 5 grudnia, 2014

W grudniu Wiesław Królikowski poleca:

HENRY’S FUNERAL SHOE – Janice The Stripper Pt 1

Brytyjski duet o dziwacznej nazwie H enry’s Funeral Shoe po swojemu potrafi odnieść się do konwencji, w której wspaniale zabłysnął Jack White. I świetnie sobie radzi w takim garażowym blues rocku. Kapitalnym tego przykładem jest numer Janice The Stripper Pt 1, który polecam wszystkim zwolennikom mocnego rockowego brzmienia.

 

VOO VOO – Po godzinach

Jak Wojtek Waglewski to robi? Od lat jest w nieustająco wysokiej formie. Do mnóstwa świetnych płyt, które nagrał ze swoim Voo Voo, ostatnio dorzucił kolejną bardzo udaną, Dobry wieczór. Pilotujący ją numer Po godzinach wyjątkowo mi się spodobał: nie tylko stylowy i z ważnym tekstem, lecz też wypada świeżo i niewymuszenie hitowo. Oczywiście jest również w nim to „coś dziwnego”, co u Waglewskiego tak typowe i fajne.

 

STEVE GUNN – Tommy’s Congo

Przysłuchując się amerykańskiej muzyce, trafiłem na Steve’a Gunna. Nie wszystko z jego najnowszej płyty Way Out Weather mi się spodobało (wolę inny country rock i inną psychodelię…), ale ten łagodny trans rockowy z Tommy’s Congo ma dla mnie pewien urok.

 

Grudniowy „Teraz Rock” jest w sprzedaży od 26 listopada. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

tr | mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także