Teraz Słucham – Wiesław Królikowski (kwiecień)

/ 1 kwietnia, 2015

W kwietniu Wiesław Królikowski poleca:

THE SUBWAYS – I’m In Love And It’s Burning In My Soul

Banalny komunikat jako tytuł – co już niejako sygnalizuje, że w tym numerze brytyjskiego tria (z jego czwartej dużej płyty), trafimy na prosty tekst i prostą muzykę. Ale takiego „po prostu rocka” czasami… po prostu przyjemnie posłuchać.

 

SISKIYOU – Deserter

We wstępie zaśpiewy chóru i partia fortepianowa niczym z jakiegoś utworu muzyki poważnej, a potem robi się dziwnie i… ewidentnie rockowo. Jednak na tym nie koniec brzmieniowych niespodzianek! Deserter – z najnowszego albumu Nervous – kanadyjskiego Siskiyou (pod wodzą wokalisty Colina Hueberta) stanowi bardzo dobry dowód na to, że eksperymenty w zakręconym, artrockowym duchu nadal mogą być na czasie i zaciekawiać.

 

LAO CHE – Tu

Skoczna i hałaśliwa, pastiszowo podjazzowana muzyka. Spięty wyluzowany śpiewa żartobliwy tekst. Lubię i cenię Lao Che przede wszystkim za Powstanie Warszawskie, ale i taka ich odsłona mnie przekonuje.

 

Kwietniowy „Teraz Rock” jest w sprzedaży od 25 marca. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego nowego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

mg | tr

KOMENTARZE

Przeczytaj także