Teraz Słucham – Wiesław Królikowski (lipiec)

/ 3 lipca, 2014

W lipcu Wiesław Królikowski poleca:

JACK WHITE – Lazaretto

Jack White jest dla mnie wielki od czasów The White Stripes – tyle że trochę rozczarowałem się jego pierwszym solowym longplayem, jakby zdradzał zmęczenie. Ostatnio z przyjemnością wracam do Lazaretto, tytułowej piosenki nowego, drugiego solowego albumu. To jeszcze jedna dawka tego, co dla White’a najbardziej charakterystyczne i, oczywiście, nie robi rutyniarskiego wrażenia. Kapitalnie odwołując się do tradycji gatunku, mając swój arsenał gitarowych zagrywek i swój ekspresyjny styl śpiewu, mistrz z Detroit w naturalny sposób tworzy  ponadczasowy rockowy dynamit.

 

THE HORRORS – Chasing Shadows

Ta angielska formacja na swoim czwartym już longplayu – Luminous – nie próbuje punkowo-garażowo straszyć, jak w początkach kariery, i potwierdza swój rozwój. Szczególnie spodobało mi się Chasing Shadows, gdzie po długim, nastrojowo-niepokojąco-elektronicznym wstępie zaczyna się fajna, rockowo-psychodelizująca, piosenkowa jazda.

 

MOTORPSYCHO – Cloudwalker (A Darker Blue)

Nie powiem, żebym jakoś specjalnie śledził to, co dzieje się na norweskiej scenie rockowej, ale ci weterani z Trondheim, nagrywający albumy od początku lat 90. i mający wiernych słuchaczy także w Niemczech, na pewno zasługują na uwagę. Dowodem choćby ten utwór – z najnowszej płyty, Behind The Sun – z wdziękiem i dość przebojowo przywołujący klimat prog rocka pierwszej połowy lat 70. 

 

Lipcowy „Teraz Rock” jest w sprzedaży od 25 czerwca. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

tr | mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także