Teraz Słucham – Wiesław Królikowski (marzec)

/ 6 marca, 2015

W marcu Wiesław Królikowski poleca:

THE CHARLATANS – So Oh

Najnowszy album The Charlatans, kiedyś tak zasłużonych dla taneczno-psychodelicznego rocka, w brytyjskiej prasie zebrał bardzo pochlebne opinie. Na pewno na Modern Nature jest kilka bardzo zgrabnych, przekonujących utworów. Mnie szczególnie przypadł do gustu So Oh, ma swój klimat i odpowiednią dawkę przyjemnej dla ucha „szarlatanerii”.

 

WILD SMILES – Never Wanted This

Numer z tekstem przeciwko życiowemu konformizmowi, brzmiący bezwstydnie nirvanowo. Ale nie drażni, można posłuchać i to nie jeden raz. I przy okazji uznać Never Wanted This za pełen szacunku ukłon w stronę Kurta Cobaina… Taka ciekawostka z debiutanckiego longplaya angielskich garażowców z Wild Smiles, Always Tomorrow.

 

POND – Holding Out For You

Odkąd odkryłem dla siebie Tame Impala, lubię co jakiś czas sprawdzić, co dzieje się w kręgu australijskiej psychodelii. Ostatnio wyłowiłem Holding Out For You, piosenkę Pond (zresztą grupy, w której są też muzycy znani z Tame Impala). W wersji z płyty Man It Feels Like Space Again wspomniany utwór wypada bardziej lennonowsko… i dzięki temu ma jeszcze więcej uroku.

 

Marcowy „Teraz Rock” jest w sprzedaży od 25 lutego. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

mg | tr

KOMENTARZE

Przeczytaj także